Do niedawna, jeśli chciałeś zaprojektować wnętrze domu, udawałeś się do architekta. Ale w ostatnich latach, dzięki Internetowi i oprogramowaniu pozwalającemu na przenoszenie modeli do Photoshopa, każdy może zaprojektować swój własny dom.
Wcześnie nawróciłem się na to podejście „zrób to sam”. Mój dom, XVII-wieczna posiadłość w Toskanii, został dwukrotnie całkowicie przeprojektowany. Za pierwszym razem zatrudniłem architektów. Za drugim razem, wynająłem oprogramowanie.
Za pierwszym razem myślałem, że wiem, czego chcę, ale okazało się, że nie. Pierwszy architekt, którego zatrudniłem, chciał umieścić dużą kuchnię w samym centrum domu. W Toskanii kuchnia jest centralnym punktem domu. To tam wszyscy piją, jedzą i imprezują. Ale z kuchni nie widać nawet ogrodu. Chciałam mieć możliwość oglądania ogrodu z kuchni. Powiedziałam więc architektowi, że chcę korytarz pomiędzy kuchnią a ogrodem.
Zaprojektował ten ogromny korytarz, pełen szaf i łazienek, i był on prawie dokładnie taki, jak go sobie wyobrażałem. Teraz przejście przez cały dom zajmowało godziny. W końcu jednak dotarło do mnie, że nie chodzi mi o kuchnię, ale o ogród. Poprosiłem więc architekta, aby go usunął.
Następnie zaprojektował kuchnię, ale była ona o wiele za mała. Znalazłem architekta, który mógł dać mi to, czego chciałem, ale za ogromną cenę.
Za drugim razem zatrudniłem oprogramowanie. Oprogramowanie to, zwane Chief Architect, pozwala na narysowanie planu w 2D, tak jak zrobiłem to za pierwszym razem. Ale na dodatek pozwala na dodanie modeli 3D domu i rozmieszczenie tych modeli. Oprogramowanie pozwala rysować w drzwiach, oknach i ścianach.
Jaki Architekt wnętrz Bielsko Biała?
Region Bielska-Białej należy dziś do Polski, a jego historia sięga XIII wieku. Do 1919 r. znajdował się w granicach Cesarstwa Austro-Węgierskiego, następnie krótko w II Rzeczypospolitej (1918-1921), aż do odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1920 r. Bielsko-Biała stała się miastem, a 1 października 1926 r. uzyskała prawa miejskie. W 1938 r. Bielsko-Biała stała się odrębną jednostką administracyjną (powiat bielski). Podczas II wojny światowej Bielsko-Biała znalazła się pod okupacją hitlerowską i została włączona do Generalnego Gubernatorstwa Niemieckiego.
W styczniu 1945 r. Armia Czerwona wyparła niemieckie wojska okupacyjne z Bielska-Białej, a 23 lutego 1945 r. miasto otrzymało status wolnego miasta. W 1989 r. Bielsko-Biała odzyskała prawa miejskie.
Od tego czasu miasto cały czas dynamicznie się rozwija, w związku z czym zwiększyło się znacznie zapotrzebowanie na architektów wnętrz. Spokojna okolica i bliskość gór sprawiają, iż miasto zyskuje na popularności pośród miłośników wycieczek na łono natury.