Czym wyczyścić zacieki na stali nierdzewnej

Najłatwiej jest kupić profesjonalny środek do czyszczenia stali nierdzewnej, który szybko usunie zabrudzenia. Istnieje jednak wiele innych, równie skutecznych rozwiązań, które mogą spróbować przywrócić utracony połysk naczyń oraz usunąć brud i brud z przyborów kuchennych.

Jednym z najczęstszych sposobów walki z brudem jest czyszczenie stali nierdzewnej octem. Soda oczyszczona i kwas cytrynowy robią to samo w walce o zachowanie pięknego wyglądu i funkcjonalności zastawy stołowej i urządzeń.

Czy soda i ocet to jedyne środki do czyszczenia stali nierdzewnej ?

Stal nierdzewna z powłoką chromową lub chromoniklową (znana również jako stal nierdzewna) jest odporna na korozję. Użycie zbyt agresywnego środka czyszczącego może uszkodzić jego powierzchnię. Podobne sytuacje mogą wystąpić w przypadku użycia niewłaściwych środków czyszczących. Często występują mikrouszkodzenia, które niszczą warstwę ochronną. Czyszczenie stali nierdzewnej w kuchni często wymaga usunięcia zabrudzeń z urządzeń takich jak okapy, czajniki, tostery czy kuchenki. W tym celu należy użyć miękkiego środka. Do czyszczenia stali nierdzewnej, na przykład płyn do mycia szyb. Doskonałe rezultaty dają również roztwory octu i sody oczyszczonej. Czyszczenie kapturów i innych nieestetycznych urządzeń do pobierania odcisków palców należy rozpocząć od mieszanki wody i mydła w płynie. Tłuszcz można usunąć, wycierając go szmatką zwilżoną alkoholem.

Podczas czyszczenia sztućców ze stali nierdzewnej wymieszaj wodę i ocet (1 litr wody zawiera 2 łyżki napoju i 2 łyżki octu alkoholowego) i pozostaw na około 15-20 minut do zabrudzenia. Można je całkowicie usunąć. … Roztwór kwasu cytrynowego jest przydatny, ponieważ skutecznie usuwa rdzawe plamy. Inną opcją jest zrobienie pasty do czyszczenia stali nierdzewnej z sody oczyszczonej i soku z cytryny. Po nałożeniu na gąbkę umyj sztućce, spłucz wodą i osusz. Co ciekawe, podobne rezultaty daje stosowanie pasty do zębów.

Do czyszczenia kuchenki gazowej ze stali nierdzewnej należy użyć miękkiego, niezawierającego cząstek środka czyszczącego (który może zarysować powierzchnię). Jeśli stosowanie płynu do mycia naczyń nie przynosi oczekiwanych rezultatów, warto poszukać środka odtłuszczającego.

Narzędzia – czym wyczyścić zacieki na stali nierdzewnej ?

Do czyszczenia stali nierdzewnej powinniśmy starać się unikać wszelkich bardzo agresywnych rodzajów narzędzi, choćby drucianych szczotek. Nie dość, że nie pomogą nam one w czyszczeniu to jeszcze usuną wszelkie potencjalnie położone na powierzchni stali powłoki ochronne.