Lampy łazienkowe nad lustrem

Nasze lampy łazienkowe są nad lustrem, wysoko na ścianie, tak, że nie trzeba odwracać głowy. I to działa całkiem dobrze, ale czasami konieczność odwracania głowy jest irytująca.

Z biegiem lat odkryłam kilka sztuczek na to, jak umieścić rzeczy nad lustrem. Pomalowanie ramy na biało jest pomocne. I jest jedna sztuczka, której uczę się za każdym razem, gdy robię nowe lustro łazienkowe. Jest to mała sztuczka, zbyt subtelna, by ją tu opisać, ale możesz ją bardzo łatwo wykonać samodzielnie.

Powinieneś mieć lustro z zaokrąglonymi rogami. Zaokrąglone rogi pomagają. Dają ci trochę więcej miejsca. Ale co ważniejsze, pozwalają one mieć rzeczy wiszące nad krawędzią lustra, czego nie można zrobić z kwadratowymi rogami.

Narożniki, które wiszą nad krawędzią są niebezpieczne. Zmuszają Cię do obracania głowy. Ale możesz nakazać im pozostanie na krawędzi.

Właściwie, możesz rozkazać wszystkiemu, aby robiło to, co chcesz. Ty tu rządzisz.
Zamiast umieszczać rzeczy nad lustrem, umieść coś na ścianie nad lustrem, a następnie umieść coś nad ścianą. Dostosuj położenie rzeczy wiszącej na ścianie tak, aby krawędź lustra zniknęła. Teraz lustro jest u góry, a Ty nie musisz odwracać głowy.

Wiesz, co jest najgorsze w chodzeniu do łazienki, kiedy załatwiasz swoje sprawy? To robienie tego w ciemności. Oświetlenie jest dobre, ale problem polega na tym, że łazienki są z natury małymi pomieszczeniami, a światła zabierają miejsce.

Dlaczego warto posiadać lampy łazienkowe nad lustrem?

Lustra łazienkowe służą nie tylko do golenia i sprawdzania fryzury. To także prosty sposób na rozjaśnienie poranka. Ale może być trudno sprawić, by lustra łazienkowe wyglądały tak jasno, jak byś tego chciał.

Większość łazienek oferuje jedno światło nad głową, ale to nie zapewnia wystarczającego oświetlenia. Upewnij się, że zainstalowałeś co najmniej jedną oprawę oświetleniową nad lustrem.
Dodatkowe oświetlenie może sprawić, że ranki będą jaśniejsze, ale może również sprawić, że łazienka będzie wyglądała na większą. Nie bój się dodać kilku źródeł światła – szczególnie, gdy używasz lustra.

W łazience oświetlenie jest szczególnie ważne. Ostatnią rzeczą, jaką chcesz zrobić, to mieć cienie na twarzy, ale chcesz też móc widzieć, co robisz.

Jeśli szukasz pomysłów na oświetlenie do swojej łazienki, dlaczego nie zacząć od lustra?
Istnieje mnóstwo wspaniałych opcji, jeśli chodzi o oświetlenie łazienkowe, w tym lampy sufitowe, kinkiety i lampy ścienne. Kinkiety są szczególnie popularne w oświetleniu łazienkowym, ponieważ można je skupić, aby oświetlić konkretny obszar, taki jak lustro.

Jeśli chcesz oświetlić całą przestrzeń w łazience, będziesz potrzebował zarówno oprawy sufitowej, jak i kinkietu. Oświetlenie sufitowe jest lepszym wyborem do łazienki, ponieważ oprawy łazienkowe mogą rdzewieć i korodować.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać najlepsze lampy łazienkowe do swojej łazienki.