Panele szklane jako idealne rozwiązanie do kuchni

Kuchnia to szczególna przestrzeń w mieszkaniu lub domu, ponieważ musi być funkcjonalna oraz coraz częściej stanowi element połączony z salonem. Co możesz zrobić, aby przestrzeń kuchenna była piękna i użyteczna jednocześnie?

Czym są panele szklane?

Panele szklane są najczęściej produkowane ze szkła hartowanego i to właśnie ten rodzaj będzie najbardziej odpowiedni do zamontowania w kuchni. Panele szklane Kraków są wytrzymałe na wysokie oraz niskie temperatury, oraz są odporne na zarysowania. Doskonale zastępują płytki lub drewniane panele, które są trudniejsze w użytkowaniu. Panele szklane w kuchni można przykleić lub przykręcić. Pierwsza metoda jest polecana, gdy płyta ma przylegać bezpośrednio do ściany i jest to bardzo prosty proces. Druga metoda jest polecana, gdy chcesz ukryć kable, rury lub inne elementy wystające ze ściany. Po przykręceniu powstaje przestrzeń pomiędzy ścianą a panelem szklanym.

Zalety paneli szklanych w kuchni

Szkło hartowane jest odporne na wysokie temperatury, dlatego może zostać bezpiecznie zamontowane tuż przy kuchence oraz źródłach światła. Jest również odporne na stłuczenia, dlatego można bezpiecznie korzystać z blatów kuchennych. Panele szklane Kraków są również łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki swojej gładkiej powierzchni, zabrudzenia nie przywierają i nie zostają w zakamarkach.

W zależności od wystroju pozostałej części mieszkania możesz wybrać jednolite kolory, wzory lub nawet obrazy. Możesz również przygotować swój własny, autorski projekt. Oczywiście montaż przebiega również dość prosto, możesz je przykleić lub przykręcić i zupełnie zmienić swoje wnętrze.

Panele szklane Kraków do kuchni to idealne rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz. Samodzielnie możesz zdecydować jaki kolor lub wzór ma znaleźć się na ścianie nad blatem. Szkło daje niekończące się możliwości aranżacyjne, będąc jednocześnie trwałym i łatwym do utrzymania w czystości rozwiązaniem na lata.