Industrialne lampy sufitowe

Lampy przemysłowe stały się ostatnio bardzo popularnym oświetleniem. Ten rodzaj lampy został specjalnie stworzony do pokoju na poddaszu, który kiedyś był magazynem przemysłowym przerobionym na mieszkanie. Te wnętrza mają wysokie sufity i duże, przestronne okna. Klatka utrzymana jest w stonowanej, minimalistycznej stylistyce i taka aranżacja wnętrza wymaga specjalnego oświetlenia. Lampy industrialne wyglądają jak stare fabryczne oświetlenie, dlatego prosta konstrukcja z wyeksponowanymi żarówkami zapewnia bardzo efektowne i stylowe oświetlenie wnętrza.

Z czego powstają industrialne lampy sufitowe?

Do niedawna najpopularniejsze lampy przemysłowe były wykonywane ze stali. W większości przypadków jest też przestarzały, np. z drobnymi śladami rdzy, które podkreślają ostry charakter wnętrza. To wciąż jedno z najpopularniejszych rozwiązań wybieranych przez ceniących minimalizm, prostotę i ponadczasowość.

Lampy przemysłowe mogą się znacznie różnić kształtem. Wiele zależy od tego, gdzie jest używany. W pobliżu ściany działa metalowa lampa w kształcie kuli, która nie świeci zbyt mocno. Możesz jednak użyć lamp w prawie każdym wybranym kolorze, nie tylko matowych lub błyszczących lamp przemysłowych. Pamiętaj, aby dobrać kolor do innych dekoracji w danym pomieszczeniu. Jednak podstawowym założeniem jest to, że każdy musi wyraźnie wyróżniać się na tle ściany.

Jakie industrialne lampy sufitowe warto wybrać ?

Wbrew powszechnemu przekonaniu lampy industrialne nadają wnętrzu ciepłego charakteru. Możesz jeszcze bardziej wzmocnić efekt, wybierając ciepłą żarówkę lub inny żarnik. Zanim jednak przejdziesz do żarówki, musisz wybrać odpowiedni model. Jak mogę to zrobić?
Najważniejszym pytaniem jest ilość. Musisz przeanalizować, jak duże wnętrze chcesz oświetlić i czy wystarczą tam dwie lampy industrialne. Upewnij się, że potrzebujesz lampy wiszącej, lampy podłogowej lub kinkietu. Znajomość lokalizacji lampek znacznie ułatwia odnalezienie konkretnego modelu.

Czy lampa industrialna znajdzie swoje miejsce w każdym pomieszczeniu w Twoim domu? Prawdopodobnnie tak. Z pewnością będzie idealną ozdobą sypialni lub efektownym oświetleniem stołu w jadalni. Mogą tworzyć ciekawe żyrandole industrialne: wystarczy połączyć kilka pojedynczych lamp w tym samym lub bardzo podobnym stylu.
Jeśli zastanawiasz się, jaką lampę industrialną wybrać, powinieneś najpierw zastanowić się nad własną estetyką. Kolor, kształt lub materiał, z którego jest wykonany, powinien pasować do Twojego gustu. Niewątpliwie istnieje wiele wersji lamp w stylu industrialnym, które mają tę zaletę, że są wykonane z różnych materiałów. Prawdziwym miłośnikom drewna nie jest przeznaczony przede wszystkim metal, z którym jest kojarzone.